Türkiye’de son yıllarda Endüstri 4.0’ın konuşulduğu çok sayıda organizasyon gerçekleşti. Artık teoride değil, uygulamada neler yapıldığını görmek için, 16-18 Ekim 2018 tarihleri arasında WOW Convention Center’da “Endüstri 4.0 Uygulamaları Zirvesi ve Sergisi” düzenlenecek. Ziyaretçiler, yurtiçi ve yurtdışından farklı sektörlerden Endüstri 4.0 uygulamalarını yerinde görebilecek.

ST Endüstri Zirvelerinde 2015 yılından beri tema konusu olarak yer alan “Endüstri 4.0”, bu alandaki ürünlerin gelişmesi ve uygulama örneklerinin de başlamasıyla birlikte “Endüstri 40 Uygulamaları Zirvesi ve Sergisi” adıyla bağımsız bir etkinlik haline geldi. Türkiye’nin Endüstri 4.0 odaklı üretim vizyonunun gelişmesine katkı sağlamak için yola çıkan Endüstri 40 Uygulamaları Zirvesi, 16-17-18 Ekim tarihlerinde Yeşilköy İstanbul’da, WOW Convention Center’da gerçekleştirecek.

ENOSAD İŞBİRLİĞİ İLEOrganizasyon, Endüstri 4.0 çözümleri sunan sektör profesyonelleriyle, Endüstri 4.0 yatırımlarına nereden, nasıl ve hangi partnerle başlanabileceği sorularına cevap arayan fabrika yöneticilerini bir araya getirecek.
Endüstriyel Otomasyon Sanayicileri Derneği (ENOSAD) ve ST Alternatif Fuarcılık işbirliği ile düzenlenen Endüstri 4.0 Uygulamaları Zirvesi, Türkiye’nin alanında ilk ve tek etkinliği olan 4. Robot Yatırımları Zirvesi ve Sergisi ile eşzamanlı ancak bağımsız bir organizasyon olarak gerçekleştirilecek.

ENDÜSTRİ 4.0 UYGULAMALARI 6 BAŞLIKTA İNCELENECEK

Fabrikaların yüzde 100 dijitalleşmesi süreci kısa bir sürede tamamlanmayacak olsa da vizyoner üreticiler, artık Endüstri 4.0’a uyumlu olmayan hiç bir ürün/sisteme yatırım yapmayı tercih etmiyor. Yine de yatırıma nereden başlanması gerektiğini tam olarak bilememek, dönüşüm süreçlerinin önündeki engellerin başında geliyor. 
Zirve, tam olarak bu sorunun cevabını vermeye odaklanacak şekilde, Endüstri 4.0 uygulamalarını 6 başlıkta inceleyecek. Bunlar; Dijital Dönüşüm, Nesnelerin İnterneti, Siber Güvenlik, Yapay Zeka, Büyük Veri ve Toplum 5.0.

Pin It on Pinterest