ÜYELER

M. Gökhan Ahi

Kurucu Yönetim Kurulu Üyesi

1974 Gaziantep doğumludur. 1999 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuştur.

Kurucusu olduğu İstanbul Barosu Bilişim Hukuku Merkezi‘nin iki kez başkanlığını yapmıştır. Aynı Merkez’in Yürütme Kurulu Üyesi, E-Ticaret ve İnternet Hukuku Derneği‘nin Yönetim Kurulu Üyesi, ayrıca kısa adı TİD olan Tüm İnternet Derneği’nin Yönetim Kurulu Üyesi olarak, Türk Ceza Hukuku Derneği‘nin, Sansüre Karşı Ortak Platform‘un ve Türkiye Bilişim Derneği‘nin aktif üyesi olarak sivil toplum çalışmaları yapmaktadır. Askerlik görevini Jandarma Genel Komutanlığı Lojistik Başkanlığı’nda Hukuk İşleri Subayı olarak tamamlamıştır.

Bilgi Üniversitesi Bilgi Teknolojileri Hukuku Enstitüsü‘nde “Türk Hukuku’nda Bilişim Suçları” dersi, Kemerburgaz Üniversitesi Hukuk Fakültesi‘nde ise seçimlik “Bilişim Hukuku” dersini vermektedir.

Başta, İstanbul Ticaret Odası, İstanbul Sanayi Odası, Dış Ticaret Müsteşarlığı, Finansbank, TRT Genel Müdürlüğü olmak üzere çeşitli kurumlarda, üniversitelerde ve akademik kurumlarda  Bilişim Hukuku ile Sosyal Medya Hukuku alanlarında kurumsal eğitimler vermiş ve halen bu eğitimleri vermeye devam etmektedir.

Çeşitli dergilerde ve internet sitelerinde Bilişim Hukuku alanında makaleleri yayınlandı. Hürriyet Gazetesi E.Yaşam ekinde 2003 yılından 2009 yılı başına kadar Bilişim Hukuku konusunda makaleler yazmıştır. Şu an, Digital Age dergisinde her ay düzenli olarak internet sektörü ve hukuki gelişmeler hakkında yazılar yazmaktadır.

Bilişim Hukuku alanında sayısız sempozyum, konferans ve panele konuşmacı olarak katıldığı gibi, bir çoğunun organizasyonuna imza atmıştır. İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Bilgisayar Mühendisliği Fakültesi tarafından 2007 yazında verilen “Adli Bilişim Uzmanı” sertifikasına sahiptir. 2008 yazında ABD’de kurulu William Mitchell College of Law’ın düzenlediği “USA Law and Legal English” konulu yaz okulundan sertifika almıştır.

Ağırlıklı olarak Ceza Hukuku, Bilişim Hukuku ve Ticaret Hukuku alanlarında çalışmakta olup, bilişim davalarında avukat olarak; bilişim, teknoloji, internet, dijital oyun ve reklam şirketlerinde hukuk danışmanı olarak görev yapmaktadır.

Uluslararası teknoloji avukatlarını bir araya getiren International Technology Law Association’ın  (ITECHLAW) üyesidir.

Ayrıca, Bilişim Tekonolojileri Hukuku alanında yayına başlayan Bilişim Hukuku Bülteni‘nin editörlüğünü ve yazarlığını yürütmektedir.

Pin It on Pinterest